Rozostavaný okresný úrad prechádza do vlastníctva mesta

Nedostavaný objekt okresného úradu v Detve, ktorý už viac ako 20 rokov nedôstojne víta návštevníkov mesta, prejde do vlastníctva samosprávy.

Mesto žiadalo v priebehu rokov niekoľkými listami ministerstvo, aby s budovou, ktorá začala postupne chátrať, niečo robilo. Konečne sa to podarilo a Ministerstvo vnútra po rokovaniach s predstaviteľmi mesta ako vlastník stavby nakoniec ponúklo mestu bezodplatný prevod. Ministerstvo vnútra ponúklo objekt bezodplatne mestu, s čím poslanci na mestskom zastupiteľstve súhlasili. “Táto ponuka prišla po viacerých našich rokovaniach iba teraz v lete,” povedal primátor Ján Šufliarský.

“Teraz ju treba dokončiť, na čo potrebujeme približne 2 milióny eur. Potom by mohla slúžiť viacerým komerčným i nekomerčným organizáciám ako polyfunkčný objekt či byty,” konštatoval Šufliarský. Okresný úrad začali pri vstupe do mesta stavať ešte koncom 90. rokov uplynulého storočia. Stavbu však po asi dvoch rokoch zastavili, pretože si pýtala stále viac peňazí a tiež preto, lebo sa zmenila politická situácia a nové garnitúry už nechceli úrad štátnej správy v každom okresnom meste.