Chýba Vám kino?

Celý náš svet, náš každodenný život sa za posledné dva mesiace poriadne zmenil. Vírus COVID-19 ovplyvnil asi každý sektor a nevynechal ani kultúru. Pandémia zatvorila sály kín po celom Slovensku. Filmový nadšenci ostali bez svojho obľúbeného spôsobu trávenia voľného času a kiná zo dňa na deň bez svojich divákov a zároveň tržieb.

Práve preto vznikol projekt “KINO Z GAUČA” , ktorého ambíciou je priniesť filmovú tvorbu z kinosál do našich obývačiek. Virtuálne kino prináša ponuku širokej škály zaujímavých filmov domácej i svetovej tvorby. A ako to funguje? Vstupenku do virtuálneho sveta si môžete zakúpiť online prostredníctvom webstránky Vášho obľúbeného kina. Každé kino zapojené do projektu má na svojej stránke zverejnený program. Stačí si len vybrať film. Ponuka filmov je pre celé Slovensko rovnaká a cena vstupenky za jeden film je jednotná -3 eurá. Po zakúpení vstupenky online  Vám príde na Vami zadaný mail kód, ktorý je možné použiť iba raz, len z jedného zariadenia a na konkrétny film. Filmy si viete pozrieť na svojom počítači, notebooku, tablete alebo mobile. Stream začne presne vopred danom čase, film zároveň nie je možné stopnúť, ani si ho pretočiť.

Kúpou vstupenky podporujete Vaše obľúbené kino v ťažkých časoch. V prípade, ak chcete obľúbenému kinu vyjadriť väčšiu podporu, zakúpiť si viete aj viac vstupeniek. Do projektu sa zapojilo aj kino Marína v Detve. Viac informácií nájdete na ich internetovej stránke.