Aj Vy ste Podpoľanie

Ešte pár dní a sú tu Vianoce. . .

Pre väčšinu z nás je to čas, ktorý venujeme svojim najbližším, rodine či priateľom. Napiecť, upratať, nachystať darčeky, vyzdobiť stromček. Pre niektorých možno banalita. Sú však rodiny, kde myslia na úplne niečo iné. Rodiny, ktoré denne bojujú s existenčnými problémami a Vianoce sú pre nich finančná aj psychická záťaž. Práve preto stránka tvojepodpolanie.sk zorganizovala vianočnú potravinovú zbierku. Sme veľmi vďační všetkým sponzorom, ktorí sa na tejto akcii zúčastnili. Pretože to nebolo len o nákupe a peniazoch. Všetci títo ľudia pomáhali na úkor svojho voľného času. Bolo to aj o ochote a ľudskosti. Prvýkrát sme s mojím manželom organizovali takúto charitatívnu akciu a verte mi, nebolo to  jednoduché. Všetky tie potraviny musel niekto kúpiť, naložiť, uskladniť, rozdeliť, rozviezť. A viete kto to robil? Všetci tí, ktorí poskytli potravinovú a finančnú pomoc.

Doslova všetci. V prvom rade sa chceme poďakovať zamestnankyni mesta Detva, pani Eve Huboňovej, pretože len vďaka jej pomoci a radám sme celú akciu zvládli zorganizovať za tri dni.

Ďakujeme  Miroslavovi Sujovi (podpredseda strany Kotlebovci- ĽSNS), ktorý nám potraviny osobne vozil až domov, Autopožičovni Agama a jej majiteľovi Marekovi Pozníkovi, ktorý okrem potravinovej pomoci pomohol aj s rozvozom, Marekovi Dankovi, Janke Ďuríčkovej, Romanovi Vrťovi, Reštaurácii Barock Detva (manželia Babicovci), firme TlačPrint (Dušan Tuček), Masarykovmu dvoru, Hriňovskej mliekárni Koliba, Lofft Cafe Bar Disco (Romi Pauerová), manželom Lenke a Jarkovi Farkašovcom a firme Netspace. Osobitne by som chcela spomenúť terénnych pracovníkov Jaroslava, Stanislava a Branislava Oláhovcov  z Občianskeho združenia Dar, pretože nám pomáhali aj nad rámec svojej pracovnej doby.

Spoločne sa nám podarilo urobiť krajšie Vianoce dvanástim rodinám, medzi ktorými sú sociálne slabé rodiny s malými deťmi, osamelé matky, ale aj dôchodcovia. Z etických dôvodov nebudeme zverejňovať konkrétne mená. Avšak za stránku tvojepodpolanie.sk môžem s čistým svedomím napísať, že sa nám podaril “malý vianočný zázrak” :-).

Verím, že okrem informovania o dianí v Podpoľaní, budeme aj naďalej vedieť pomáhať ľuďom v núdzi.

 

Nikola a Michal Marunčiakovci.